بیمه نامه ها
ثبت ایمیل در خبرنامه
اطلاعات بیمه ای
کلمات جستجو شده
آمار
بیمه میهن

درباره شرکت سهامی بیمه میهن
پروانه فعاليت شركت سهامي بيمه ميهن، با امضاي جواد فرشباف ماهريان، رئيس كل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، براساس قانون تاسيس موسسات بيمه غيردولتي در شانزدهم بهمن‪ ۱۳۸۷صادر شد.
بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران پيش از اين در 1386/5/10موافقت اصولي خود را با تاسيس شركت بيمه ميهن اعلام كرده و در پي آن، اين شركت در1386/6/18در اداره كل ثبت شركت‌ها به ثبت رسيده بود.
شركت سهامي  بيمه ميهن (سهامي عام) با سرمايه 400 ميليارد ريال كه 50 ‪ درصد آن پرداخت شده و۵۰ درصد مابقي در تعهد صاحبان سهام است) فعاليت خود را آغاز كرد.  شركت بيمه ميهن براساس پروانه‌اي كه از بيمه مركزي ايران دريافت كرده، اجازه دارد با رعايت قوانين و مقررات مربوط، در انواع رشته‌هاي بيمه اموال، مسئوليت و اشخاص فعاليت كند.
موسسان  شرکت بيمه ميهن مرکب از شرکت ایجاد محیط، موسسه سازمان اقتصادی رضوی و شرکت سیمان فارس و خوزستان، وابسته به بنیاد مسکن، استان قدس رضوی و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی هستند كه  هر یک 20 درصد و در مجموع 60 درصد از سهام آن را در اختيار دارند.
موسسان اين شركت پیش از دریافت پروانه تاسیس 40 درصد از سهام شرکت را از طریق پذیره نویسی به مردم عرضه خوکرده اند.

 موضوع فعالیت شركت:
الف) انجام عمليات بيمه ای مستقیم در انواع رشته های زندگی و غیر زندگی بر اساس پروانه فعالیت صادره .
ب) تحصیل پوششهای بیمه های اتکائی در رابطه با بیمه نامه های صادره .
ج) قبول بيمه‌هاي اتكائي از موسسات بیمه مستقیم(دولتی،غیر دولتی یا ثبت شده در مناطق آزاد) در حدود ظرفیت نگهداری شرکت و رعایت ضوابطی که بیمه مرکزی ایران تعیین و ابلاغ می نماید.
د) سرمايه‌گذاري از محل سرمايه، ذخائر و اندوخته‌های فنی و قانونی در چار چوب مصوبات شوراي عالي بيمه  .

آدرس دفتر مرکزی :
تهران، خیابان شهید بهشتی،خیابان پاکستان،کوچه شهید ساوجی نیا، شماره 21
کدپستی :36613-15317 
تلفن : 88732379 و 7-88505864 فکس :88738889
معرفی به دوستان
نام شما :    
ایمیل دوستتان :    
کد امنیتی :